اعلام نتایج کنکور 1401

نتایج کنکور 1401 همچون سال‌های گذشته طی دو مرحله نتایج اولیه کنکور و نتایج نهایی کنکور سراسری منتشر خواهد شد. داوطلبان می‌توانند بعد از اعلام نتایج کنکور 1401 به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند و طبق روش‌هایی که در ادامه توضیح می دهیم نتیجه کنکور خود را مشاهده نمایند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور۱۴۰۱ دهه اول مردادماه و زمان اعلام نهایی نتایج کنکور ۱۴۰۱ دهه دوم شهریور ماه اعلام شده است.
معمولاً نتایج اولیه کنکور متقاضیان به فاصله یک ماه بعد از برگزاری کنکور اعلام می‌شود. در این مرحله داوطلبان می‌توانند کارنامه اولیه آزمون خود را که شامل رتبه، تراز و درصد پاسخگویی به سؤالات توسط داوطلب است را دریافت کنند. متقاضیان می‌توانند با توجه به نتایج کارنامه اولیه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. در نهایت نتایج کنکور 1401 و نتایج انتخاب رشته داوطلبان در شهریور ماه اعلام می‌شود.
در این صورت تمامی شرکت‌کنندگان در کنکور، برای مشاهده نتایج آزمون خود می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. در ادامه با راهنمای تصویری مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱ همراه باشید تا بتوانید به راحتی نتایج آزمون سراسری خود را ببینید.​

گام اول : ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست

گام دوم : کلیک روی لینک کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1401

گام سوم : انتخاب یکی از سه روش نام برده شده در زیر و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز

  1. شماره شناسنامه و سال تولد و شماره داوطلبی
  2. شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی موجود در رسید ثبت نام و شماره شناسنامه
  3. شماره پرونده و شماره شناسنامه و شماره سریال شناسنامه

نتایج کنکور 1401

مشاوره جهت انتخاب رشته نتایج کنکور 1401

بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 1401، مرحله مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته آغاز می شود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری که مجاز به انتخاب رشته در یکی از دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان شدند، پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401، می توانند اولویت های خود را مشخص کرده و در فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ وارد نمایند. هم چنین جهت راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته می توانید با استاد علیرضا حبیبی به صورت مستقیم در ارتباط باشید.